7,7 tysiąca rowerowych przejazdów w Piotrkowie Trybunalskim

23.11.2018

Kończy się pilotażowy program roweru miejskiego w Piotrkowie Trybunalskim. Przez 4 miesiące 32 rowery zostały wypożyczone ponad 7,7 tysiąca razy, a w systemie zarejestrowało się ponad 1600 użytkowników.

Piotrkowski Rower Miejski to realizowany przez Nextbike Polska – największego operatora systemów rowerów miejskich w naszym kraju – program pilotażowy. Jego celem było sprawdzenie, w jaki sposób mieszkańcy Piotrkowa będą korzystać z rowerów.

Pilotażowy program spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem. Rower miejski przypadł do gustu piotrkowianom, o czym świadczy nie tylko duża liczba wypożyczeń, ale także wiele pozytywnych głosów i komentarzy. Projekt będzie kontynuowany. W przyszłym roku na pewno będziemy mieli więcej stacji i więcej rowerów. Dziękuję za wszystkie sugestie dotyczące rozmieszczenia kolejnych stacji i proszę o przekazywanie dalszych propozycji” – mówi prezydent Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztof Chojniak.

Piotrków Trybunalski nie jest pierwszym miastem, w którym realizujemy program pilotażowy. Nasze dotychczasowe doświadczenia są pozytywne, w wielu miastach, w których realizowaliśmy taki program, teraz operujemy już pełnowymiarowymi systemami. Spodziewaliśmy się więc dobrych wyników, zaskoczeni jesteśmy, że są aż tak dobre. Każdy rower został wypożyczony średnio ponad 240 razy. Gdyby system funkcjonował cały sezon, wynik byłby co najmniej dwukrotnie lepszy. To pokazuje, że mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego przekonali się do systemu Nextbike” – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska.

Średni czas wypożyczenia jednego roweru w Piotrkowie Trybunalskim wynosił niemal 32 minuty. Największą popularnością cieszyła się stacja Dworzec Kolejowy, a użytkownicy najchętniej pokonywali na rowerach dystans między Galerią Focus Mall a Dworcem Kolejowym i z powrotem.

Po zakończeniu programu pilotażowego Nextbike Polska przedstawi miastu szczegółowy raport z jego funkcjonowania oraz rekomendacje dotyczące kształtu oraz skali ewentualnego docelowego systemu rowerów miejskich w Piotrkowie Trybunalskim.